LG Electronics na razie nie wyprodukuje składanego smartfona

LG Electronics na razie nie chce wprowadzać na rynek składanego smartfona. Firma skupi się natomiast na rozwoju technologii 5G, zostawiając nowy sprzęt dla swych rywali.

Wiele firm widzi przyszłość w składanych smartfonach, jednak nie wszyscy producenci są tak entuzjastycznie nastawieni do nowej technologii. Jedną z nich jest LG Electronics, który na razie nie jest nią tak bardzo zainteresowany jak rywale.

Kwon Bong-seok, jeden z szefów działu mobilnego koreańskiego koncernu podczas firmowej konferencji powiedział, że firma na odkłada na półkę swój składany smartfon. Przedsiębiorstwo woli bowiem trochę poczekać. Zamierza bowiem sprawdzić jak duże będzie zainteresowanie tego typu sprzętem, zanim zaoferuje swym klientom własne urządzenie. Koncern wprawdzie wcześnie miał dość skonkretyzowane plany stworzenia składanego smartfonu z technologią 5G. Ale uznał, że wprowadzenie go do produkcji na razie nie ma większego sensu.

LG skupi się teraz na rozwoju technologii 5G, która jest prawdziwą rewolucją na rynku urządzeń mobilnych. Zaawansowana technologia bezprzewodowej łączności jest obecnie znacznie bardziej potrzebna. A już niebawem oficjalnie wystartuje i wówczas sami będziemy mogli przekonać się o korzyściach, które zapewni. Pobieranie z sieci plików z dużymi prędkościami otworzy bowiem zupełnie nowe możliwości korzystania z multimediów. Będziemy mogli nie tylko błyskawicznie pobrać z sieci potrzebne nam pliki. Ale również oglądać filmy w jakości 4K, a reszta domowników będzie mogła oglądać telewizję lub słuchać muzyki.

technologii 5G

Źródło: Koreatimes.co.kr

You may also like...