Amerykanie kochają model Galaxy S5

Choć za kilka dni w sprzedaży pojawi się oczekiwany Galaxy S8, to Amerykanie w przypadku urządzeń firmy Sasmsung, nadal najchętniej korzystają ze starszego modelu Galaxy S5. Z najnowszego raportu wynika, że ze wszystkich produktów tego koncernu, jest on w tym kraju najpopularniejszy.

Choć producenci smartfonów ciągle wypuszczają kolejne generacje swego sprzętu, wyposażane w nowe rozwiązania technologiczne, to wielu użytkowników nadal bardzo chętnie używa modeli wprowadzonych na rynek kilka dobrych lat temu.

Tak wynika z najnowszego raportu przeprowadzonego przez firmę KantarWorld, dotyczącego popularności poszczególnych modeli smartfonów na rynku amerykańskim. Raport skupia się na sprzęcie Samsunga, obejmując okres 12 ostatnich miesięcy.

W tym okresie czasu najwięcej użytkowników miał model Galaxy S5, który wszedł na rynek w 2014 roku. Korzystało z niego 15,6% wszystkich posiadaczy urządzeń tej firmy. Na drugim miejscu znalazł się Galaxy S7 z wynikiem 11,5% użytkowników, zaś na trzecim uplasował się Galaxy S6 z 11,4% użytkowników. Poza podium jest natomiast Galaxy S7 Edge, z którego korzysta jedynie 5,8% osób.

Raport informuje również, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy, niemal 28 procent użytkowników sprzętu Samsunga, zakupiło nowy telefon. 52% z tej liczby kupiło Galaxy S7 lub Galaxy S7 edge, natomiast 10% wybrało starszy model Galaxy S6.

Przy okazji dokument informuje również, że Samsung ma na amerykańskim rynku aż 48 różnych modeli, co pozwala mu dotrzeć ze swymi produktami do bardzo szerokiej gamy klientów.

Źródło: Kantarworldpanel.com

You may also like...