Android 10 jest bliżej niż sądzimy. Pracownicy Google ujawnili datę premiery

Już za kilka dni odbędzie się premiera systemu Android 10. Google udostępni go użytkownikom już 3 września, przy czym najpierw dostaną go smartfony Pixel.

Wiemy już na pewno, że nowy najnowszy mobilny system operacyjny Google nazywa się Android 10. Firma kilka dni temu potwierdziła jego oficjalną nazwę. Dowiedzieliśmy się, że koncern rezygnuje z długiej tradycji nadawania swemu systemowi nazw związanych z popularnymi deserami. Wówczas koncern nie zdradził jednak daty premiery. Zwyczajowo platforma debiutuje jesienią, więc sądziliśmy, że można się go spodziewać dopiero za kilka tygodni. Tymczasem firma udostępni go już za kilka dni.

Witryna Phonearena twierdzi, że premiera nowej platformy odbędzie się 3 września bieżącego roku. Informacja pochodzi od dwóch niezależnych pracowników wsparcia technicznego koncernu Google, więc choć nie jest oficjalna, to może być jak najbardziej prawdziwa. Oczywiście najpierw jak zwykle nowy system otrzymają urządzenia z rodziny Pixel. Dopiero po pewnym czasie rozpocznie się dystrybucja platformy na sprzęt innych producentów.

3 września aktualizacji mogą oczekiwać posiadacze takich modeli jak Pixel 2/2XL, a także nowszych modeli Pixel 3/3XL, 3a/3a XL. Z tego faktu niewątpliwie ucieszą się posiadacze drugiej generacji tego smartfona, która w sprzedaży jest od 2016 roku. Zazwyczaj Google udostępnia bowiem aktualizacje jednie w okresie dwóch lat od rynkowej premiery.

Pamiętajmy jednak, że powyższe informacje nie są oficjalnie potwierdzone.

Android 10

Źródło

You may also like...