Sierpniowa poprawka bezpieczeństwa Galaxy S7 i S7 Edge dostępna w Polsce

Samsung udostępnił sierpniową poprawkę bezpieczeństwa kilkuletnim flagowcom Galaxy S7 oraz S7 Edge. Pośród krajów, w których można ją pobrać znajduje się również Polska.

Choć za kilka dni rozpocznie się kolejny miesiąc, to Samsung wciąż dostarcza swym smartfonom sierpniową poprawkę bezpieczeństwa. Jeszcze nie otrzymały jej wszystkie modele tego producenta, ale firma bardzo stara się to naprawić. Tym razem udostępniła aktualizację dla smartfonów, które wprawdzie mają już kilka lat na karku, ale wciąż są całkiem niezłym sprzętem. Chodzi tu o Galaxy S7 oraz S7 Edge.

Zwykle koreańska marka zaczyna dystrybucję od jednego lub dwóch rynków, a w dalszej kolejności otrzymują je pozostałe kraje. Tym razem jednak jest nieco inaczej. Aktualizacja od razu trafiła do kilkunastu krajów. Można ją pobrać m.in., w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Hiszpanii, a co ważne również w Polsce.

W przypadku tak starych modeli nie należy oczywiście oczekiwać nowych funkcji. Poprawka zawiera więc wyłącznie łatki podnoszące poziom bezpieczeństwa sprzętu. Google dostarczyło więc siedem poprawek do krytycznych błędów oraz kilkanaście do luk wysokiego ryzyka. Jest również 17 łatek do firmowego oprogramowania Samsunga.

Pamiętajmy, że dystrybucja oprogramowania odbywa się etapami, więc nie zawsze możecie otrzymać powiadomienie. Warto wówczas ręcznie sprawdzić w ustawieniach naszego telefonu, czy opisana właśnie poprawka nie oczekuje na ściągnięcie.

Galaxy S7

Źródło

You may also like...