Android 10 powraca na OnePlus 6 już bez żadnych błędów

Firma OnePlus ponownie wznowiła dystrybucję Androida 10 dla modelu OnePlus 6. Usunięto z niej błąd związany z wadliwym funkcjonowaniem czytnika odcisków palców.

W zeszłym tygodniu chińskie przedsiębiorstwo OnePlus z dumą ogłosiło rozpoczęcie dystrybucji systemu Android 10 dla modelu OnePlus 6. Kilka godzin później producent zmuszony był do wstrzymania dostarczania klientom nowej aktualizacji, z powodu wykrytych w niej błędów.

Mimo wielu tygodni beta testów, nie udało się w aktualizacji wykryć problemu związanego z wadliwym funkcjonowaniem czytnika odcisków palców. Na szczęście firma szybko zareagowała na nieprawidłowości i zaprzęgła swych inżynierów do ich usunięcia. Uporano się z tym dość szybko. Można więc było wznowić dystrybucję aktualizacji, która nie sprawi już żadnej nieprzyjemnej niespodzianki.

Niestety aktualizacja nie ma wszystkich zapowiadanych przez producenta funkcji. Firma potwierdziła, że w tej wersji możliwość ukrycia notcha pozostaje niedostępna, nie informując jednak kiedy można oczekiwać jej powrotu. Dla użytkowników OnePlus 6 stanowi to pewien problem, gdyż notch w tym modelu jest dość szeroki i może wielu osobom przeszkadzać.

OnePlus 6

Źródło

You may also like...