Android 12 skończy z automatycznym backupem screenshotów

Jedna z funkcji, które przyniesie Android 12 mogą spodobać się osobom korzystającym z Google Photos. Wyłączy bowiem funkcję backupu wykonywanych screenshotów.

Użytkownicy smartfonów Samsunga, Xiaomi oraz Oppo już od dawna borykają się z pewnym problemem związanym z usługą Google Photos. Ich smartfony wykonują bowiem automatyczny backup wykonanych zrzutów ekranu i nie da się tego w żaden sposób wyłączyć.

Dzieje się tak dlatego, że większość producentów umieszcza w podfolderze DCIM. Ponieważ usługa tworzenia kopii zapasowych Zdjęć Google przesyła każdy obraz z DCIM, uploaduje więc wszystko, łącznie ze zrzutami ekranu.

Nie jest to może szczególnie duży problem, lecz dla osób często wykonujących screenshoty może się taki wydawać. Na szczęście w niedalekiej przyszłości będzie rozwiązany, a pomoże w tym system Android 12. Tak twierdzi serwis XDA Developers, który przyjrzał się becie nowej aktualizacji.

Z uzyskanych informacji wynika, że wszystkie urządzenia z Androidem 12 muszą zapisywać screenshoty w osobnym folderze. Dzięki temu nie będą się mieszały z normalnymi zdjęciami.

Oczywiście funkcja będzie opcjonalna i osoby, które wciąż chcą backupować zrzuty ekranu do Google Photos, nadal będą mogły to robić. Opcja będzie bowiem dostępna w ustawieniach serwisu.

Google Photos

Źródło

You may also like...