Android 7.0 Nougat pokaże źródło pochodzenia aplikacji

Android 7.0 Nougat, który już jesienią będzie miał swą rynkową premierę, posiada wiele funkcji. Jedną z nich, która została zauważona w deweloperskiej wersji systemu jest opcja pokazująca skąd pochodzą zainstalowane na naszym smartfonie aplikacje.

Aplikacje na smartfony z Androidem można pobierać nie tylko z oficjalnego sklepu Google Play Store, ale też ze sklepów firm trzecich, takich jak chociażby prowadzony przez Amazon. Gdy mamy ich więcej, trudno zapamiętać skąd pochodzi, dlatego Android 7.0 Nougat będzie mieć funkcję, która to ułatwi.Google udostępniło kolejną deweloperską wersję systemu Android 7.0 Nougat, który za kilka miesięcy trafi na nasze smartfony. Użytkownicy, którzy mają okazję ją testować zauważyli zupełnie nową funkcję, informującą o pochodzeniu danej aplikacji znajdującej się w pamięci naszego sprzętu.

Jak widać na poniższym obrazku, w informacjach aplikacji znajduje się słowo Store co oznacza, że pobrano ją z oficjalnego sklepu Google Play Store.

Po co komu taka opcja? Prawdopodobnie po to, by uchronić użytkowników przed pobieraniem aplikacji pochodzących z niewiadomego źródła, często zawierających różnego rodzaju malware i wirusy.

Źródło: Androidpolice.comYou may also like...