Android 8.0 Oreo dostępny dla modelu Nokia 6

Pierwsza generacja modelu Nokia 6, dostała właśnie aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Dystrybucja systemu dla modelu TA-1000, rozpoczęła się od Chin, a wkrótce trafi także do innych krajów.

Fiński koncern HMD Global udostępnił dziś Androida 8.0 Oreo dla pierwszej generacji smartfona Nokia 6. Chodzi tutaj o model TA-1000, który w sprzedaży pojawił się w styczniu minionego roku.

Dla HMD kluczowym rynkiem sprzedaży smartfonów są obecnie Chiny, więc dystrybucja aktualizacji rozpoczęła się właśnie od tego kraju. Producent obiecuje jednak, że w niedalekiej przyszłości inne rynki także doczekają się aktualizacji. Oreo jest znaczącą aktualizacją systemową, wprowadzającą do sprzętu wiele nowych funkcji. Są to m.in., obraz w obrazie, autouzupełnianie, system Google Play Protect, zintegrowany Instant Apps. Dodatkowo skraca czas uruchamiania telefonu. Dodam, że aktualizacja waży 1587 MB.

Nokia 6 nie jest pierwszym smartfonem, który dostał Oreo. Nieco wcześniej otrzymał go tegoroczny wariant tego modelu, a także Nokia 7. Oba smartfony są jednak na razie dostępne tylko w Chinach.

Nokia 6

Źródło: Nokiapoweruser.com

You may also like...