Google umieści sztuczną inteligencję w elektronicznej niani

Google pokazało ciekawy patent pokazujący jak mogłaby wyglądać elektroniczna niania przyszłości. Koncern chce w niej zainstalować sztuczną inteligencję, która będzie pomagała w nadzorowaniu małych dzieci.

Każdy świeżo upieczony rodzic doskonale wie, jak przydatna jest elektroniczna niania. Nie da się bowiem przebywać przy dziecku przez cały czas, a taki gadżet pozwala monitorować je zdalnie. Można wówczas wykonywać normalne obowiązki domowe, cały czas mając podgląd na malucha.

Współczesne elektroniczne nianie nie są już jednak tylko urządzeniami transmitującymi dźwięk i obraz. Producenci wyposażają je w inteligentne rozwiązania, znacznie podnoszące użyteczność. Wiele modeli może monitorować ruch, oddychanie, a nawet temperaturę dziecka, alarmując w przypadku nieprawidłowości.

Google również pracuje nad stworzeniem elektronicznej niani, która będzie miała szersze możliwości. Najnowszy patent koncernu sugeruje, że firma projektuje nianię ze sztuczną inteligencją. Opisana nowinka technologiczna miała m.in., monitorować ruch oczu dziecka, a także inne czynniki. Na przykład przewracanie się dziecka z boku na bok mogłoby sugerować, że nie jest mu wygodnie, nawet jeśli nie obwieszcza tego płaczem. System rejestrowałby również przebudzenie malucha, alarmował rodziców gdy zaczął wspinać się po łóżeczku itp. Niewykluczone, że niania współpracowałaby też z Google Assistant, który pozwałby ją zdalnie kontrolować, a także dostarczał aktualizacje statusu.

Powyższa koncepcja na razie istnieje tylko na desce kreślarskiej i nie wiadomo czy Google zechce ją zrealizować. Rynek sprzętu dla małych dzieci staje się jednak coraz większy i taka inteligentna niania również znalazłaby wielu nabywców.

elektroniczna niania

Źródło

You may also like...