Kopiowanie złota niszczy ekonomię w MMO New World

New World ma kolejny problem, który może zaszkodzić popularności gry. Pojawił się bowiem bug umożliwiający kopiowanie złota, który może zniszczyć całą ekonomię nowego MMO.

MMO New World to pierwsza poważna próba wejścia koncernu Amazon na rynek wideo, która może zakończyć się fiaskiem. Wprowadzona niedawno na rynek produkcja okazała się bardzo popularna, ale wciąż pojawiają się problemy zniechęcające do jej zakupu.

Gracze skarżą się nie tylko na brak zawartości end-game, co sprawia iż po osiągnięciu maksymalnego poziomu postaci w zasadzie nie ma co robić. Jest też kłopot z pojemnością serwerów, który zmusił Amazon do udostępnienia graczom możliwości darmowego przeniesienia postaci na inny serwer.

Kopiowanie złota szkodzi ekonomii New World

Teraz pojawił się jednak znacznie poważniejszy problem, mogący zaburzyć ekonomię tego MMO i sprawić, że zabawa przestanie mieć sens. Gracze odkryli bowiem buga umożliwiającego duplikowanie złota w ogromnych ilościach. Amazon oczywiście natychmiast ostrzegł, że jego wykorzystywanie narusza regulamin i gracze mogą spodziewać się banów. Wiele osób nic sobie jednak z tych gróźb nie robi, korzystając z exploita dopóki jest dostępny i dorabiając się w ten sposób majątku, pozwalającego kupować lepszą broń oraz domy.

Bug pojawił się w aktualizacji 1.0.3, która wprowadziła możliwość przenosin postaci pomiędzy serwerami. Miała rozwiązać problem kolejek do wejścia na serwery, ale programiści czegoś tam nie dopatrzyli i pojawiła się możliwość duplikowania złota.

Niektórych graczy próbujących przenieść postać na inny serwer, zaskoczył komunikat o błędzie “Character_Persist_Failure”. Gracze u których taki komunikat się pojawił, odkryli jednak coś ciekawego. Zauważyli, że jeśli wyślą złoto do innego gracza, a następnie wylogują się i po chwili powrócą, przesłane złoto powraca do nich. Bug zwany w grach MMO duplikowaniem złota, bardzo szybko się rozprzestrzenił, zagrażając ekonomii gry.

Gracz zwykle musi się nieźle napracować, aby zdobyć złoto pozwalające mu ulepszyć ekwipunek, czy też kupić własny dom. Dzięki temu bugowi już nie musi tego robić. Wystarczy je zwyczajnie skopiować i już ma się środki na dosłownie wszystko.

Amazon szybko wydał oświadczenie, w którym zapewnia iż wszystkie transakcje są zapisywane w bazie. Wykryje więc gdy ktoś wykorzysta buga do kopiowania złota i taki gracz musi wówczas liczyć się z blokadą konta. Oczywiście wcześniej straci przedmioty lub złoto uzyskane przy pomocy exploita.

Amazon grozi banami za korzystanie z buga

Sytuacja nie jest dla Amazonu korzystna, gdyż ekonomia gry kuleje już od samego początku. Wielu graczy zgłaszało bowiem na swych serwerach brak waluty spowodowany brakiem aktywności wysokiego poziomu pozwalających zdobywać złoto. Skarżą się również na obniżenie wartości surowców na rynku graczy, a także brakiem handlowców NPC, którym gracze mogą stale sprzedawać zdobywane przedmioty. Krótko mówiąc ekonomia była na tyle skopana, że powodowała olbrzymie trudności ze zdobyciem złota. Tymczasem możliwość kopiowania złota przesunęła problem na drugi koniec skali i sprawiła, że będzie go teraz w nadmiarze.

Trudno przewidzieć jakie kroki podejmie w tej sprawie Amazon. Banowanie za korzystanie z exploita jest raczej mało prawdopodobne, gdyż z pewnością wykorzystuje go masa użytkowników. Wydawca musiałby w początkowym okresie rozwoju MMO pozbyć się ogromnej części posiadaczy New World. A to na pewno nie przysporzy firmie oraz grze popularności. Gracze będą więc musieli uważnie obserwować rozwój sytuacji.

Jeśli jeszcze nie posiadacie New World, a chcielibyście tę grę kupić, to zapraszam do tego sklepu.

New World

Źródło

You may also like...