Trylogia Grand Theft Auto z oficjalną datą premiery

Rockstar podał oficjalną datę premiery Grand Theft Auto: The Trilogy — The Definitive Edition. Trylogia pojawi się w sprzedaży już od 11 listopada, aczkolwiek na początku dostępna będzie tylko wersja cyfrowa.

Na początku tego miesiąca Rockstar oficjalnie potwierdził trylogię GTA, zatytułowaną Grand Theft Auto: The Trilogy — The Definitive. Jest to pakiet zawierający chyba trzy najpopularniejsze odsłony tej serii, mianowicie GTA III, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas.

Wszystkie produkcje zostaną dostosowane do współczesnych standardów graficznych. Rockstar obiecuje ulepszoną, znacznie bogatszą oprawę graficzną. Pojawią się więc tekstury o wyższej rozdzielczości, ulepszone efekty pogodowe, lepsze modele postaci i pojazdów, zmodernizowany system oświetlenia itp.

Możemy też oczekiwać usprawnień dopasowanych do konkretnych platform. Tak więc posiadacze konsol PlayStation 5 oraz Xbox Seriex X, będą mogli grać w rozdzielczości 4K przy 60 kl./s. Z kolei wersja na PC będzie obsługiwała opracowaną przez Nvidię technologię uspcalowania obrazu DLSS. Wersja na Nintendo Switch dostanie żyroskopowe sterowanie i pozwoli wykorzystać ekran dotykowy do nawigowania po menu oraz sterowania kamerą.

Grand Theft Auto: The Trilogy

Rockstar zmienił również układ kontrolera, dostosowując go do GTA V. Zmiany dotyczą nie tylko strzelania i celowania, ale również wyboru broni i stacji radiowych, a także minimapy, na której będzie można ustalać punkty docelowe. Pojawi się również możliwość natychmiastowego restartu misji, w której ponieśliśmy porażkę.

Grand Theft Auto: The Trilogy — The Definitive Edition wyciągnie z naszego portfela niemałe pieniądze, gdyż cały pakiet wyceniono na 60 dolarów. Trylogia w wersji cyfrowej będzie dostępna już od 11 listopada i wówczas pojawi się również w Xbox Game Pass. Natomiast pudełkowa wersja trafi do sklepów dopiero 7 grudnia i w tym samym dniu zawita także do PlayStation Now.

Źródło

You may also like...