Samsung wkracza na rynek kryptowalut ze smartfonem KlaytnPhone

Samsung zaprezentował nowy produkt dla fanów kryptowalut. Jest nią specjalna wersja Galaxy Note 10 5G oraz Note 10+ 5G, oferowana pod nowym szyldem KlaytnPhone.

Kryptowaluty w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. Wprawdzie wbrew oczekiwaniom nie udało im się stać realną alternatywą dla normalnego pieniądza, to wciąż wzbudzają duże zainteresowanie społeczeństwa. Co więcej, nieustannie pojawiają się nowe rodzaje cyfrowych środków płatniczych. Jedną z najnowszych jest produkt znanego boksera Mannym Pacquiano, który zapowiedział własny rodzaj cyfrowego pieniądza. A nie jest to jedyny celebryta związany z tą branżą.

Samsung też zapragnął zaistnieć na rynku kryptowalut. Wspólnie z platformą blockchain Klaytn, przygotował więc smartfon o nazwie KlaytnPhone. Wbrew pozorom nie jest to nowy sprzęt, lecz specjalne wersje flagowych modeli Galaxy Note 10 5G oraz Note 10+ 5G.

KlaytnPhone

Smartfony pod względem wyposażenia i oprogramowania są praktycznie identyczne ze standardowymi modelami. Producent wzbogacił je natomiast o portfel kryptowaluty oraz kilka aplikacji wykorzystujących technologię blockchain. Ponadto użytkownik otrzyma 2000 tokenów kryptowaluty Klay, oferowanej przez firmę Kakao.

Nabywca oferowanych modeli będzie miał wyłączy dostęp do Samsung Blockchain Keystore, czyli narzędzia pozwalającego zarządzać transakcjami w kryptowalucie. Aplikacja pozwoli też przechowywać w smartfonie kluczowe dane.

KlaytnPhone

Oba smartfony dostępne są na oficjalnej stronie KlaytnPhone. Model Note 10 G oferowany jest w przeliczeniu za około 4100 zł, natomiast Note 10+ 5G kosztuje około 4600 zł. To ceny za wariant 256 GB, gdyż wersja z 512 GB jest nieco droższa. Telefony dostępne są na razie tylko w Korei Południowej.

Źródło

You may also like...