Legendarny bokser Manny Pacquiao ma własną kryptowalutę

Wielokrotny mistrz Manny Pacquiao, zaprezentował własną kryptowalutę. Produkt nazywa się Pac i umożliwi fanom m.in., kupowanie związanych z nim pamiątek.

Moda na kryptowalutę wcale nie przemija. Wręcz przeciwnie, ponownie rosnący kurs Bitcoina sprawia, że popularność cyfrowego pieniądza rośnie. Jego wydobycie nie jest jednak ani łatwe, ani tanie. Niektórzy chcąc więc zmaksymalizować swe zyski, sięgają po mniej legalne sposoby ograniczenia kosztów działalności.

Parę dni temu aresztowano kilku pracowników jednej z ukraińskich elektrowni atomowych. Na jej terenie stworzyli kopalnię, która kradła prąd z reaktorów atomowych. Niektórzy nie potrzebują jednak energii, lecz mocy obliczeniowej. W Rosji kilka miesięcy temu zatrzymano więc kilku naukowców. Badacze do kopania kryptowaluty wykorzystywali superkomputer tajnego ośrodka badań na bronią atomową.

Inni z kolei nie chcą wydobywać cyfrowego pieniądze, lecz oferować klientom własny. Tak też postąpił znany bokser Manny Pacquiao, który zaprezentował swą kryptowalutę o nazwie Pac. Wirtualny pieniądz umożliwi m.in., fanom boksera kupowanie związanych z nim pamiątek oraz umożliwi interakcję z nim w mediach społecznościowych.

Warto dodać, że jego nowy produkt jest notowany na singapurskiej giełdzie Global Crypto Offering Exchange. Natomiast wspiera go nie tylko sam bokser, ale też legendarny piłkarz Michael Owen, jak również szejk Abu Dhabi Khaled bin Zayed al-Nahyan.

Manny Pacquiao nie jest pierwszym celebrytą związanym z cyfrowym pieniądzem. W przeszłości w ten biznes zaangażowani byli m.in., Gwyneth Paltrow, Paris Hilton, Snoop Dogg oraz inna gwiazda ringu Floyd Mayweather Jr.

kryptowalutę

Źródło

You may also like...