Reinstalacja Windowsa 10 stanie się znacznie wygodniejsza

Windows 10 otrzyma wkrótce nową opcję, która znacznie ułatwi reinstalację systemu. Użytkownik będzie mógł zrobić to za pośrednictwem internetowej chmury.

Najnowsza platforma Microsoftu jest systemem, który sprawia swym użytkownikom sporo problemów. Wprawdzie wyposażono ją w zaawansowane mechanizmy naprawy, ale kłopoty potrafią skumulować się tak mocno, że jedynym ratunkiem jest reinstalacja. Microsoft wyposaży wkrótce swój Windows 10 w mechanizm, który znacznie ułatwi ten proces.

W najnowszym Windows 10 Insider Preview Build pojawia się opcja umożliwiająca pobranie systemu. Funkcja ta znana jest posiadaczom Mac’ów od wielu lat. Wystarczy jedynie podłączyć komputer do sieci, a wówczas samodzielnie pobierze instalkę z serwerów. To znacznie ułatwia reinstalację, gdyż nie trzeba będzie ustawiać partycji recovery, czy też mieć systemu na pendrivie.

Taka reinstalacja będzie wygodniejsza, ale też ma pewien haczyk, który nie każdemu przypadnie do gustu. Taka reinstalacja spowoduje bowiem wymazanie wszystkich danych znajdujących się na dysku.

Poza tym udostępniona wersja reinstalki jest na razie przedpremierowa, więc może być nie do końca dopracowana. Zanim więc skorzystacie z niej, lepiej poczekać na ostateczną wersję.

Windows 10

Źródło

You may also like...