Potwierdzono datę premiery Huawei Mate 30. Nie będą to targi IFA 2019

Wiemy już kiedy zadebiutuje najnowszy Huawei Mate 30. Premiera smartfona odbędzie się 19 września, ale wciąż nie wiadomo czy dostanie usługi Google.

Huawei Mobile potwierdziło kiedy możemy spodziewać się premiery jednego z najbardziej oczekiwanych smartfonów tego producenta. Flagowy model Huawei Mate 30 oficjalnie zadebiutuje 19 września, a jego prezentacja odbędzie się w Monachium. Oznacza to, że wbrew wcześniejszym oczekiwaniom, smartfon nie pojawi się na targach IFA 2019.

Wokół tego modelu pojawia się wiele kontrowersji. Jest to sprzęt który trafić miał do sprzedaży po zakończeniu 90 dniowego okresu, po których Huawei miało utracić licencję na korzystanie z Androida. Wiemy już, że amerykański koncern przedłużył ten czas o kolejne 90 dni, ale przyszłość produktu nadal jest mocno niepewna.

Jak niedawno informowałem, istnieje bowiem szansa na to, że sprzęt prawdopodobnie nie będzie miał dostępu do usług Google oraz sklepu Google Play Store. Oznacza to, brak możliwości korzystania z najważniejszych aplikacji koncernu, jak Gmail, Chrome, Google Maps, a także YouTube. Smartfon będzie rzecz jasna korzystał z Androida, ale brak dostępu do usług Google może poważnie obniżyć jego atrakcyjność.

Niebawem dowiemy się konkretów na ten temat, gdyż Huawei Mobile poinformowało, że nowy flagowiec zadebiutuje 19 września. Premiera całej rodziny odbędzie się w niemieckim Monachium.

Huawei Mate 30

Źródło

You may also like...