Huawei Mate 30 bez dostępu do usług Google. Tak twierdzi anonimowe źródło

Najnowszy flagowiec Huawei Mate 30 nie będzie miał licencjonowanego Androida. Nie będzie więc miał dostępu do popularnych usług oferowanych przez Google.

Problemy Huawei związane z toczoną przez USA handlową wojną z Chinami dalekie są od zakończenia. Co więcej, wkrótce mogą się nasilić, gdyż jak donoszą źródła, nadchodzący Huawei Mate 30 nie będzie miał licencjonowanego Androida. Tak ponoć twierdzą anonimowo pracownicy koncernu Google oraz Huawei. Źródła są przekonane, że oficjalna prezentacja nowego modelu odbędzie się 18 października w niemieckim Monachium. Nie potrafią jednak powiedzieć kiedy smartfon trafiłby na sklepowe półki.

Wprawdzie informacji o braku w tym modelu najpopularniejszego systemu mobilnego, nie potwierdzono jeszcze oficjalnie. Rzecznik Google w rozmowie z Reutersem zasugerował jednak, że Huawei Mate 30 nie może być sprzedawany z licencjonowaną wersją Androida. A to oznacza, że chiński smartfon nie będzie miał dostępu do Google Play Store oraz jakichkolwiek aplikacji i usług oferowanych przez Google.

Oczywiście wcale nie oznacza to, że nowy produkt wcale nie będzie oferował Androida, gdyż jak pamiętamy jest to platforma open source. Nie można więc wykluczyć, że Huawei pójdzie śladem Amazonu. Stworzy więc odpowiednio zmodyfikowaną wersję systemu, więc licencja Google przestanie mieć znaczenie. Oferowane urządzenie dostanie wówczas dostęp do alternatywnego sklepu z aplikacjami.

To oczywiście tylko teoria, ale tak czy inaczej brak dostępu do usług Google znacząco obniży atrakcyjność nowego smartfona. Wiele osób nie może się jednak obejść bez Gmaila, Google Maps, czy YouTube. Na razie musimy poczekać na jakieś dokładniejsze informacje, zanim uznamy, że sprzęt nie jest warty naszego zainteresowania.

Huawei Mate 30

Źródło

You may also like...