Rodzina smartfonów Oppo Reno 2 debiutuje w Indiach

Zapowiadana od jakiegoś czasu rodzina smartfonów Oppo Reno 2, zadebiutowała dziś w Indiach. To trzy modele, które mają ciekawe wyposażenie oraz jeszcze ciekawszą cenę.

Rywalizacja o klienta prowadzona przez chińskich producentów smartfonów jest niezwykle zacięta i sprawia, że co chwila pojawiają się nowe modele. Dziś miała miejsce oficjalna premiera kolejnych produktów opracowanych przez firmę Oppo, które cechuje nowoczesne wyposażenie oraz wzornictwo. Nowa seria jest bezpośrednim następcą rodziny Oppo Reno zaprezentowanej na początku roku i składa się z trzech modeli, mianowicie Reno 2, Reno 2Z oraz Reno 2F. Każdy z nich adresowany jest do innego klienta o określonych potrzebach.

Reno 2

Pierwszym członkiem nowej rodziny jest Reno 2, którego wyposażono w 6,55″ wyświetlacz AMOLED zajmujący aż 93,1% powierzchni przedniego panelu. Uzyskanie tak dużych proporcji było możliwe dzięki wysuwanej kamerze do selfie. Jej mechanizm jest nieco inny niż w poprzednich modelach tej marki, gdyż tu mamy moduł przypominający nieco płetwę rekina. Znajduje się w nim soczewka z 16 MP matrycą, zaś kamera wysuwa się w zaledwie 0,8 s. Ponadto po raz pierwszy w smartfonach oferuje efekt bokeh również w nagrywanych filmach.

Pod maską tego modelu pracuje Snapdragon 730G, opracowany specjalnie z myślą o zapewnieniu płynności działania gier. Połączono go z 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci flash, która wystarczy na zainstalowanie wielu aplikacji oraz przechowanie mnóstwa zdjęć i filmów. Jest też wersja z mniejszą ilością pamięci, wyposażona w 6/128 GB.

Niewątpliwie atutem tego modelu jest poczwórny tylny aparat. Składa się z głównego 48 MP sensora Sony, wspieranego przez 13 MP teleobiektyw z 5-krotnym hybrydowym zoomem. Towarzyszy im 8 MP szerokokątna soczewka, jak również 2 MP monochromatyczna matryca przydatna podczas zdjęć portretowych. Wbudowany tryb Ultra Dark Mode ułatwi nam fotografowanie przy słabym oświetleniu, natomiast 5-krotny zoom działa zarówno podczas robienia zdjęć, jak i filmowania. Filmowcom przyda się natomiast funkcja “audio zoom”, będąca opcją, pozwalającą zwiększyć natężenie dźwięku obiektu, który przybliżamy.

Telefon zasilany jest baterią o pojemności 4000mAh, wspieraną przez 20 W system szybkiego ładowania VOOC 3.0. Producent wycenił ten model w przeliczeniu na 465 euro, a do sprzedaży trafi on 20 września.

Reno 2

Oppo Reno 2Z

Kolejnym członkiem nowej rodziny jst Oppo Reno 2Z, w którym znajdziemy procesor MediaTek Helio P90, wspierany przez 8 GB RAM i 256 GB pamięci flash. Wyświetlacz jest nieco mniejszy niż u poprzednika, a jego przekątna wynosi 6,53″ zaś proporcje do przedniego panelu to 91,6%.

Na tylnym panelu również znajdziemy poczwórny aparat, choć o nieco słabszych parametrach. Główny 48MP sensor Sony IMX586 pozbawiony jest optycznej stabilizacji obrazu. Towarzyszy mu 8 MP soczewka o 119 stopniowym polu widzenia, a także dwa 2 MP sensory używane do zdjęć portretowych. Przednia kamera również wysuwa się z obudowy, choć w bardziej tradycyjny sposób. Zainstalowano w niej 16 MP sensor, który również oferuje tryb bokeh dla nagrywanych wideo.

Bateria ma identyczną pojemność 4000 mAh i również współpracuje z 20 W ładowaniem VOOC 3.0. Cena tego smartfona wyniesie 375 euro, a będziemy go mogli kupić już od 6 września.

Reno 2

OPPO Reno 2F

Ostatnim modelem jest OPPO Reno 2F, który ma identyczny ekran jak Reno 2 F, a także taką samą przednią kamerę, aczkolwiek bez efektu bokeh. Pod maską pracuje MediaTek Helio P70 2,1 GHz, wyposażony w 8 GB RAM i 128 GB pamięci użytkowej. Specyfikacja tylnego aparatu jest także taka sama jak w poprzedniku. Nie różni się też niczym pojemność baterii z systemem szybkiego ładowania.

Ten model do sprzedaży trafi jednak dopiero w listopadzie i na razie nie wiemy ile trzeba będzie za niego zapłacić.

Reno 2

Źródło

You may also like...