Jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje Lumia Tablet?

Pogłoski o tablecie projektowanym przez Nokię, słychać już od jakiegoś czasu. Do tej pory traktowano je jako plotki, jednak może się okazać, że fiński koncern rzeczywiście pracuje nad takim sprzętem i za kilka dni wprowadzi go na rynek.

Medialne doniesienia sugerują, że premiera pierwszego tabletu Nokii, odbędzie się na specjalnej konferencji zaplanowanej na 14 maja. Tak twierdzi hinduska strona GSMInsider, która jednocześnie zapewnia, że posiada dane techniczne nowego sprzętu.

Urządzenie ma się nazywać Lumia Tablet i zostanie wyposażone w 10,1″ wyświetlacz o dość nietypowej jak na tablety, komputerowej rozdzielczości 1366×768 pikseli. Pod maską sprzętu, znajdzie się 1 GHz procesor, prawdopodobnie 2-rdzeniowy, wspierany przez 1 GB RAM. Natomiast rozmiary sprzętu to 256×175,3×9,7 mm, zaś waga 676 gram.

Jeśli konfiguracja sprzętowa okaże się prawdziwa, to urządzenie furory na rynku nie zrobi. Już teraz standardem są tablety 4-rdzeniowe, a zapowiadane są modele z procesorami o 8-rdzeniach. Chyba, że sprzęt będzie naprawdę tani. Może nie tak tani jak Nokia Ash, ale coś ten deseń.

Źródło: Gsminsider.com

You may also like...