WhatsApp wkrótce przestanie działać na Windows Phone

Popularny komunikator WhatsApp, niebawem przestanie działać na platformie Windows Phone. Jego wsparcie dla tego systemu będzie kontynuowane jedynie do końca roku.

Chociaż Microsoft już dawno porzucił system Windows Phone, to nadal są osoby korzystające z tej platformy. Jeśli wśród nich są również użytkownicy komunikatora WhatsApp, to powinni już teraz rozejrzeć się za nową aplikacją służącą do prowadzenia rozmów.

Facebook ogłosił właśnie, że komunikator będzie działał na tym systemie jedynie do 31 grudnia bieżącego roku. Po tym terminie aplikacja oficjalnie przestanie funkcjonować. Koniec wsparcia dla tej platformy nie powinno być dla użytkowników żadnym zaskoczeniem. W 2020 roku Micosoft ostatecznie zakończy jego wsparcie i będzie to już ostateczna śmierć tego systemu operacyjnego.

Muszę jednak dodać, że Windows Phone nie będzie jedyną platformą, która utraci wsparcie WhatsApp. To samo czeka również Androida 2.3.7, na którym komunikator przestanie działać już 1 lutego 2020 roku. Również użytkownicy starszych modeli smartfonów Apple będą musieli przestawić się na inną aplikację. W tym samym czasie komunikator przestanie wspierać także system iOS 7 oraz starsze jego wersje.

Dla posiadaczy smartfonów z wymienionymi systemami oznacza to więc brak jakichkolwiek aktualizacji z nowymi funkcjami. Jeśli więc chcecie nadal korzystać z tego komunikatora, bo Wasi znajomi również to używają, to warto rozważyć zakup nowszego telefonu.

WhatsApp

Źródło: Whatsapp.com

You may also like...