Android Pie zainstalowano już na 10 procentach wszystkich urządzeń

Google przedstawiło najnowsze statystyki dystrybucji swego systemu. Wynika z nich, że Android 9.0 Pie jest obecnie zainstalowany na nieco ponad 10 procentach urządzeń.

Przez kilka ostatnich lat, każdego miesiąca Google prezentowało aktualne statystyki dystrybucji poszczególnych wersji Androida. W ten sposób wiedzieliśmy które z wersji systemu są najpopularniejsze, a z których korzysta coraz mniej użytkowników.

Pod koniec zeszłego roku amerykański koncern zaprzestał publikacji statystyk, więc październikowe dane były ostatnimi jakie mieliśmy okazję zobaczyć. Firma nie zrobiła tego celowo, gdyż po prostu straciła źródło danych do raportów, ale na szczęście udało się znaleźć kolejne. Koncern opublikował właśnie najnowsze dane dotyczące adopcji własnego systemu, pochodzące z maja.

Oczywiście największą uwagę przykuwa popularność systemu Android 9.0 Pie, czyli platformy, którą w tym roku zastąpi Android Q. Ta wersja systemu znajduje się obecnie na 10,4% wszystkich urządzeń z Androidem, których obecnie jest 2,5 mld.

Na drugim miejscu pod względem popularności znalazł się Android Oreo, którego wersje 8.0 oraz 8.1, działają obecnie na 28,3% urządzeń. W przypadku wersji 8.1 mamy niemal 8-procentowy wzrost popularności, zaś 8.0, ponad 1-procentowy spadek. Nieźle trzyma się Android 7, którego wersje 7.0 i 7.1 znajdują się na 28.2 procent wszystkich smartfonów.

Co ciekawe wciąż całkiem sporo osób używa Androida KitKat, którego wszystkie wersje mają łącznie aż 10,4 procent rynku. To daje ponad 250 mln smartfonów. Zaskakująca jest także obecność w zestawieniu Androida 2.3. Wydawałoby się, że ten leciwy system dawno odejdzie do lamusa, a tymczasem nadal korzysta zainstalowany jest na 0,3% urządzeń, czyli 7,5 mln smartfonów.

Android 9.0 Pie

Android 9.0 Pie

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...