Wszystkie smartfony Pixel będą nagrywały filmy poklatkowe

Google zapowiedziało kolejną funkcję, która rozszerzy możliwości kamer smartfonów z rodziny Pixel. Wszystkie urządzenia otrzymają tryb Timelapse, umożliwiający nagrywanie poklatkowe.

Wśród producentów smartfonów prowadzona jest obecnie wojna na możliwości aparatów fotograficznych, wbudowanych w te urządzenia. Coraz więcej modeli posiada więc trzy lub cztery aparaty, wyposażone nawet w 48 MP sensory. Niektóre firmy nie skupiają się jednak na sprzęcie, lecz na oprogramowaniu zapewniającym aparatom nowe możliwości.

Google potwierdziło właśnie, że wszystkie smartfony z rodziny Pixel, otrzymają wkrótce tryb Timelapse. Jest to niezwykle popularna technika, łącząca fotografię z filmem. Innymi słowy, pozwala nam wykonać wideo poklatkowe, prezentujące wydarzenie dziejące się w dłuższej perspektywie czasu. Często takie filmy widzimy w telewizji, gdzie obrazują np., postęp na budowie jakiegoś obiektu.

Tryb Timelapse posiada wiele smartfonów dostępnych na rynku, ale nie był dostępny w sprzęcie Google. Firma uznała jednak, że nadszedł najwyższy czas by to zmienić. Począwszy od zaprezentowanych wczoraj modeli Pixel 3a oraz 3a XL, wszystkie smartfony tej firmy otrzymają wspomnianą opcję.

Funkcja pozwoli użytkownikom nagrywać wydłużone filmy z prędkością do kilku klatek na sekundę. Do wyboru będzie kilka ustawień prędkości, takich jak 5x, 10x, 30x lub 120x. Każdy będzie więc mógł sobie wybrać z jaką prędkością będzie następnie odtwarzany zarejestrowany materiał.

Google nie zdradziło jednak kiedy możemy oczekiwać udostępnienia nowej funkcji. Możemy jednak założyć, że firma zajmie się tym, gdy otrzymają ją najnowsze modele. Jest to więc zapewne kwestia kilku tygodni.

Timelapse

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...