Dwuetapowa autoryzacja użytkownika w Twitchu

Po ostatniej kradzież haseł użytkowników Twitcha, która miała miejsce kilka miesięcy temu, serwis woli dmuchać na zimne i zabezpieczyć się przed powtórką z rozrywki. Wprowadza więc dwuetapową autoryzację użytkownika.

Hakerzy tylko czekają na to, by przejąć nasze hasła i loginy do różnego rodzaju usług, dlatego coraz więcej firm wprowadza lepsze zabezpieczenia, które ochronią konta ich klientów. Tak zrobiła również popularna platforma Twitch, która zaprezentowała nowy, dwuetapowy system autoryzacji użytkownika.

Jako, że same hasło już nie wystarcza, gdyż łatwo je przejąć, zastosowano tutaj dodatkową warstwę zabezpieczeń w postaci telefonu komórkowego. Podczas każdego logowania, użytkownik otrzymuje na komórkę dodatkowy kod, który go uwierzytelnia. Dzięki temu nawet jeśli haker przejmie hasło, to i tak nie dostanie się do konta, ponieważ musiałby jeszcze przejąć telefon.

Nową opcję można aktywować w zakładce zabezpieczeń, podając następnie swój numer telefonu, a potem potwierdzając go otrzymanym kodem.

Źródło: Blog.twitch.tv

You may also like...