Elektryczny wózek dziecięcy zadba o bezpieczeństwo malucha

eStroller to najnowsza propozycja inżynierów Boscha dla młodych matek. Jest to wózek dziecięcy wyposażony w elektryczne wspomaganie, które chroni przed zagrożeniami.

Wózek dziecięcy to zasadniczo prosta konstrukcja, więc jego obsługa nie jest szczególnie skomplikowana. Jest to jednak również jego wada. Taki wózek może bowiem czasem samodzielnie podążyć w zupełnie nieoczekiwanym kierunku. Musimy go więc nieustannie pilnować, by np., nie stoczył się z wzniesienia. Pchanie pod górę też nie jest łatwe, gdyż pojazd swoje waży.

Inżynierowie firmy Bosch opracowali więc wózek, który jest zdecydowanie wygodniejszy od standardowych modeli. eStroller posiada bowiem wbudowane wspomaganie elektryczne, przypominające nieco te znane z elektrycznych rowerów. Wózek automatycznie analizuje nawierzchnię, pomagając matce pchać go pod górę. A ponadto samodzielnie hamuje podczas schodzenia ze wzgórza. Posiada również system automatycznego zatrzymania, jeśli rodzic straci nad nim kontrolę lub będzie walczył z silnym wiatrem.

Producent zastosował W wózku 18 V wymienną baterię litowo-jonową, która zapewnia do 16 km zasięgu. Są to te same baterie używane w elektronarzędziach tego producenta. Posiadacz produktu moze więc używać ich naprzemiennie z wiertarką lub wkrętarką.

eStroller posiada również technologię Bluetooth oraz elektronikę pokładową. Po sparowaniu ze smartfonem, możemy skonfigurować wspomaganie, a także włączyć alarm aktywujący się w przypadku gdyby ktoś chciał ukraść wózek.

Bosch nie będzie jednak samodzielnie sprzedawał takich wózków. Zamiast tego udostępni technologię partnerom, którzy zainstalują ją we własnych produktach. Pierwszą firmą, która wypuści na rynek taki wózek dziecięcy będzie szwedzka Emmaljunga, a jego premiera odbędzie się na początku przyszłego roku.

wózek dziecięcy

Źródło

You may also like...