TCL pracuje nad osobistym kinem ze 100-calowym ekranem

Chiński koncern TCL pokazał na targach IFA 2019 osobiste kino domowe. Urządzenie TCL Visor przypominające okulary przeciwsłoneczne, zapewni wrażenie oglądania filmów na 100-calowym ekranie.

Być może za kilka lat kupowanie dużych telewizorów, by komfortowo oglądać filmy i seriale, przestanie mieć sens. Podobne wrażenia zapewnią nam bowiem specjalne gogle zakładane na głowę. Wbrew pozorom taki sprzęt jest już dostępny, a oferują go m.in., firmy Sony, Avegant oraz Royole. Są to jednak dość duże i mało poręczne urządzenia, które nie nadają się do użytkowania poza domem. Firma TCL pokazała w Berlinie coś zdecydowanie ciekawszego.

Chiński koncern, który pokazał na targach swój pierwszy smartfon TCL Plex, na swym stoisku zaprezentował również nowy gadżet dla kinomaniaków. Produkt o nazwie jest inteligentnymi goglami, wyposażonymi w dwa wyświetlacze w technologii OLED, które dają wrażenie oglądania ekranu o przekątnej 100-cali.

Urządzenie posiada też wbudowane głośniki umieszczone w obudowie, a także gniazdo USB-C, przy pomocy którego łączy się ze smartfonem. Wyświetlacze są półprzezroczyste, a więc użytkownik może oglądać filmy gdziekolwiek się akurat znajduje, bez utraty kontaktu z otoczeniem. Cały sprzęt jest przy tym na tyle lekki, że nie powoduje dyskomfortu podczas użytkowania.

Niestety TCL Visor jest na razie tylko konceptem i producent nie planuje wprowadzać tego sprzętu do sprzedaży. Szkoda, gdyż wiele osób z pewnością byłoby zainteresowanych posiadaniem takiego gadżetu.

TCL Visor

Źródło

You may also like...