Uber może uruchomić własną firmę pożyczkową

Uber wkrótce doda kolejną biznes do szerokiej gamy prowadzonych działalności. Koncern zastanawia się nad uruchomieniem firmy pożyczkowej obsługującej kierowców.

Amerykański Uber wciąż rozwija swą działalność, nie ograniczając jej wyłącznie do przewozu ludzi. Jakiś czas temu informowałem o pomyśle przekształcenia samochodów w mobilne sklepy, oferujące pasażerom możliwość kupowania różnych produktów. Teraz firma ma kolejny pomysł na zwiększenie dochodów, gdyż panuje wejść w biznes pożyczkowy.

Jak donosi Recode, firma wysyła do swych kierowców ankietę sugerującą stworzenie nowego produktu finansowego. Zaprojektowano go specjalnie dla pracowników firmy, by zapewnić im gotówkę na bieżące potrzeby. Chodzi tu oczywiście o możliwość brania przez kierowców niewielkich pożyczek. Ankieta zadaje im różne pytania, dotyczące m.in., wielkości pożyczki, jaką byliby zainteresowani oraz okresem spłaty.

Taka ankieta może sugerować, że amerykańska firma poważnie rozważa uruchomienie usługi udzielania pożyczek. Ciężko na razie stwierdzić czy byłaby skierowana wyłącznie do kierowców, czy też także do pasażerów.

Nie byłby to jednak pierwszy tego typu pomysł. W 2016 roku firma oferowała nowym kierowcom 1000 dolarów w gotówce z możliwością spłaty tej kwoty w comiesięcznych ratach. Wycofała się jednak po krytyce ze strony obrońców praw konsumenta. Niewykluczone, że teraz chce do niego powrócić.

Uber

Źródło

You may also like...