Android 8.0 Oreo ochroni przed pętlą restartów

Nowy system Android 8.0 Oreo, zostanie wyposażony w funkcję Rescue Party. To opcja, która skutecznie ochroni nasz telefon przed pętlą restartów.

Wczoraj Google oficjalnie zaprezentował nowy system mobilny Android 8.0 Oreo, który zostanie udostępniony użytkownikom za kilka dni. Platforma nie jest może rewolucją, ale jedna z jej funkcji może okazać się szczególnie przydatna.

Smartfony od czasu do czasu potrafią wpaść w pętlę restartów, która uniemożliwia poprawne działanie sprzętu i w zasadzie czyni go bezużytecznym. Ostatnio takie problemy mieli użytkownicy modeli Nexus 5X oraz Nexus 6P. Wada ta objawia się najczęściej gdy uszkodzone zostają pliki, np. podczas wyłączenia telefonu w trakcie instalowania aktualizacji systemowej.

Google opracowało jednak sposób na ocalenie telefonu, a jest nim funkcja Rescue Party, która znajdzie się w najnowszej wersji Androida. To opcja, która aktywuje się w momencie wykrycia, ze kluczowe składniki systemu wpadły w pętlę restartów. Wówczas podejmuje serię określonych działań, których zadaniem jest przywrócenie kontroli nad sprzętem. Restartuje telefon i przełącza go w tryb awaryjny, a następnie przeprowadza fabryczny reset.

Tak przynajmniej wygląda to w teorii, więc trzeba poczekać aż jej skuteczność zostanie potwierdzona przez testy. Dodam, że Rescue Party będzie dostępne jedynie w systemie Android 8.0 Oreo i nie pojawi się w pozostałych wersjach Androida.

Android 8.0 Oreo

Źródło: Android.com

You may also like...