Android 9.0 Pie przyniesie nowy sposób wyświetlania tapet

Specjaliści z XDA Developers odkryli nową funkcję systemu Android 9.0 Pie, która spodoba się posiadaczom smartfonów z ekranami OLED. Wykorzysta funkcję Always On Display do wyświetlania tapet.

Funkcja Always On Display to opcja doskonale znana posiadaczom smartfonów z wyświetlaczami OLED. Jej zadaniem jest wyświetlanie na ekranie uśpionego smarfona najważniejszych informacji w postaci powiadomień, zegara, czy też statusu baterii. Dotychczas możliwości tej funkcji były jednak raczej skromne, ale system Android 9.0 Pie może to zmienić.

Specjaliści z XDA Developers odkryli bowiem w kodzie źródłowym nowego systemu bardzo interesującą rzecz. Wskazuje ona na rozszerzenie funkcjonalności opcji Always On Display. Z kodu wynika bowiem, że na wygaszonym ekranie będzie możliwe wyświetlanie tapet oraz animacji. Oczywiście w celu oszczędzania energii, nie będzie to działać przez cały czas. Kod ujawnia, że animacje wyświetlane na ekranie, będą mieć długość 400 ms, zaś tapeta zniknie o jednej minucie. Naturalnie to ustawienie standardowe, natomiast użytkownik będzie mógł sobie indywidualnie ustawić ten czas.

Póki co nie wiadomo kiedy nowa funkcja zostanie wprowadzona do użytku. Wiemy jednak, że system został wprowadzony na rynek w dość okrojonej wersji, pozbawionej wielu funkcji. Będą się one pojawiać z czasem, wraz z kolejnymi aktualizacjami, więc być może powyższą opcję również dostaniemy wraz z nimi.

Android 9.0 Pie

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...