Moddowanie Fortnite dla Androida skończy się banem

Epic Games dał jasno do zrozumienia, że moddowanie Fortnite dla Androida nie jest dobrym pomysłem. Może się bowiem skończyć zbanowaniem smartfona na stałe.

Mało która gra wzbudza takie zainteresowanie jak Fortnite dla Androida. Produkcja Epic Games została właśnie udostępniona dla systemu operacyjnego Google, jednak na graczy czeka kilka przeszkód, które muszą pokonać zanim zaczną zabawę.

Pierwszą z nich jest czasowa wyłączność na tę strzelankę dla Galaxy Note 9, a kolejny problem to forma dystrybucji tytułu. Nie można go zwyczajnie pobrać z Google Play Store, gdyż tam go nie znajdziemy. Epic Games uznał, że nie będzie się z amerykańskim koncernem dzielił pieniędzmi, więc zdecydował, że będzie oferował grę poza oficjalnym sklepem.

Zmodyfikujesz tytuł, to więcej nie zagrasz

Na użytkowników nowej produkcji czyha jeszcze jedno zagrożenie, które może skutkować całkowitym zbanowaniem telefonu. Okazuje się bowiem, że Epic Games nie zamierza pozwalać na moddowanie APK, a tym samym wprowadzanie do gry zmian.

Producent jasno stawia sprawę i każdy kto spróbuje tego zrobić, może spodziewać się konsekwencji. I to naprawdę poważnych, gdyż Epic nie zamierza ograniczać się tylko zbanowania konta. Producent zapowiedział zbanowanie na stałe całego telefonu, a konkretnie jego numeru IMEI, a to oznacza, że założenie kolejnego konta nic już nie da. Na tym urządzeniu nie da się już więcej zagrać w Fortnite dla Androida.

To wbrew pozorom wcale nie jest taki zły pomysł, gdyż może stanowić świetny sposób walki z cheaterami. Modyfikacje gry mogłyby bowiem być wykorzystywane do uzyskania nieuczciwej przewagi. A zablokowanie gry na danym smartfonie, z pewnością zniechęci do takich zachowań. Z drugiej jednak strony może to stanowić problem dla użytkowników.

Po pierwsze dlatego, że ktoś może przypadkiem pobrać zmodyfikowane APK, bo skoro gry nie ma w Google Play Store, to będzie jej szukał w innych źródłach. Po drugie na rynku wtórnym pojawi się wiele smartfonów, na których nie będzie można zagrać w ten tytuł.

Fortnite dla Androida

Źródło: Reddit.com

You may also like...