HTC wybrał smartfony, które dostaną Androida 9.0

Tajwańska firma HTC ujawniła właśnie, które modele jej smartfonów niebawem otrzymają system Android 9.0 Pie. Będą to urządzenia wyprodukowane w przeciągu dwóch ostatnich lat.

Udostępniony w poniedziałek Android 9.0 Pie, już wkrótce znacznie zwiększy swą dostępność. Coraz więcej firm zapowiada bowiem udostępnienie nowego systemu dla swych produktów. Wczoraj informowałem, że jeszcze w tym roku dostaną go urządzenia Vivo, a kolejną jest tajwańskie HTC.

Firma, która ma ostatnio spore problemy i musi przeprowadzić zwolnienia pracowników, nie zamierza jednak pozostawiać swych klientów bez nowego systemu. Firma poinformowała właśnie, że dostaną go smartfony wprowadzone na rynek w 2017 i 2018 roku. Na liście znalazły się m.in., takie modele, jak HTC U11, U11 Plus, U11 Life i U12 Plus. Na chwilę obecną nie wiadomo czy nowy system dostaną też starsze urządzenia, gdyż na razie mamy pewność tylko co do wymienionych telefonów.

Trudno jednak powiedzieć kiedy wymienione modele mogą spodziewać się aktualizacji do nowego systemu. Znając jednak tempo dystrybucji aktualizacji systemowych, można założyć, że oczekiwanie potrwa od kilku tygodni do nawet kilka miesięcy.

Pozostaje nam więc tylko czekać aż koreański producent zdecyduje się ujawnić więcej szczegółów.

HTC

Źródło: Androidheadlines.com

You may also like...