Eksplodująca Nokia 5233 zabiła nastolatkę w Indiach

Media donoszą o kolejnym przypadku eksplozji telefonu, który miał miejsce w Indiach. Ten jednak był szczególny, ponieważ wybuchająca Nokia 5233 pozbawiła życia nastolatkę.

Wybuchy telefonów komórkowych nie są niczym nowym. Nie jest to wprawdzie zjawisko powszechne, ale od czasu do czasu zdarza się, że urządzenie zakończy swój w spektakularnej eksplozji. Czasem była też dość groźne, jeśli będzie mieć miejsce na pokładzie samolotu lub w szkolnej sali, co w przeszłości już się zdarzało.

Takie wydarzenia często wiążą się z niezbyt groźnymi obrażeniami ciał powstałymi w wyniku działania wysokiej temperatury, lecz nigdy dotąd nie były szczególnie poważnie. Tym razem jednak było inaczej i wybuchająca Nokia 5233 pozbawiła życia nastolatkę z Indii.

Media opisują przypadek 19-letniej Umy Oram, z dystryktu Kheriakani, która rozmawiała przez telefon podłączony do ładowarki. W pewnym momencie trzymane przy głowie urządzenie wybuchło, powodując u dziewczyny utratę przytomności, a także obrażenia dłoni, klatki piersiowej oraz nóg. Poszkodowana została wprawdzie natychmiast przewieziona do szpitala, lecz nie udało się uratować jej życia, gdyż obrażenia były zbyt poważne.

HMD Global, które produkuje obecnie smartfony pod szyldem Nokii, wydało oświadczenie, w którym ubolewa nad śmiercią dziewczyny. Firma zapewnia jednak, że ten konkretny model nie został przez nią wyprodukowany, gdyż był to starszy model, pochodzący z poprzedniej linii.

Nokia 5233 to telefon z Symbianem, który został przez Nokię wprowadzony do sprzedaży w 2010 roku. Choć nie jest to nowy sprzęt, nadal jest oferowany przez indyjski oddział Amazonu. Ten konkretny egzemplarz nie był nowy, więc nie wiadomo czy posiadał oryginalną baterię. Jest to jednak całkiem prawdopodobne zważywszy na fakt, że produkt nie był świeżo kupiony.

Nokia 5233

Źródło: Bgr.in

You may also like...