Nowa aplikacja eBay pomaga sprzedawcom

Portal aukcyjny eBay zaktualizował właśnie swą oficjalną aplikację mobilną. Dzięki wprowadzonym zmianom, sprzedawcy będą teraz mogli znacznie łatwiej dobrać opakowania do oferowanych produktów.

Każdy kto sprzedaje towary na portalu eBay doskonale wie, że kwestia opakowania przedmiotów do wysyłki, może stanowić problem. To dlatego, że firmy zajmujące się spedycją towarów, mają różne tabele opłat w zależności od rozmiary i wagi paczki. Jeśli więc uda się dobrać odpowiednie opakowanie do oferowanego towaru, można na tym nieźle zaoszczędzić.

Do tej pory można to było wypracować metodą prób i błędów, ale teraz eBay postanowił uprościć sprzedawcom życie. Portal zaktualizował właśnie swą oficjalną aplikację mobilną, wzbogacając ją o funkcję doboru opakowania. Dzięki technologii ARCore opracowanej przez Google i wykorzystaniu technologii rzeczywistości rozszerzonej, sprzedawca może lepiej zaplanować zapakowanie towaru.

Aplikacja prezentuje bowiem na ekranie smartfona przedmiot, który chcemy wysłać, sugerując nam różne rodzaje opakowania, najlepiej do niego pasujące. W ten sposób można tak dobrać pudełko, by pozostało jak najmniej wolnego miejsca, a dzięki temu koszty przesyłki będą niższe.

Na razie funkcja dostępna jest tylko pod Androida, a nowa wersja aplikacji znajduje się w Google Play Store. Serwis zapewnia jednak, że wkrótce udostępni ją także dla użytkowników iOS. Nie wiadomo jednak kiedy miałoby to nastąpić.

eBay

Źródło: Venturebeat.com

You may also like...