SwitchBot Curtain Rod 2 zmieni zwykłe zasłony w inteligentną wersję

Firma SwitchBot wprowadza do sprzedaży ciekawy gadżet o nazwie Curtain Rod 2, który zmieni nasze zasłony w inteligentną wersję. Produkt kosztuje tylko 99 dolarów.

Na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów zmieniających nasze lokum w inteligentny dom. Niewątpliwie bardzo ułatwiają nam życie, umożliwiając wygodne sterowanie nie tylko ogrzewaniem i oświetleniem, ale też tak prostym wyposażeniem jak rolety i zasłony.

W produkcji tych ostatnich przoduje IKEA, która niedawno wprowadziła na rynek dwa modele inteligentnych rolet PRAKTLYSING i TREDANSEN. Szwedzka marka nie jest jednak jedyną oferującą takie gadżety. Podobny sprzęt proponuje swym klientom również firma SwitchBot.

Curtain Rod 2 ułatwi sterowanie zasłonami

Marka właśnie zaoferowała produkt, który zmienia nasze zasłony w inteligentną wersję bez konieczności ich przebudowy. Moduł o nazwie Curtain Rod 2 jest kompaktowy, lekki i bardzo łatwy w montażu. Dzięki konstrukcji Dynamic Clamp, jego instalacja zajmuje zaledwie 30 sekund, gdyż automatycznie zaciska się na karniszu i nie wymaga ręcznej regulacji. Wyposażono go także w duże i wytrzymałe koła umożliwiające płynne poruszanie się po karniszu, a pchać może do 8 kg ciężkich zasłon.

Po zainstalowaniu, za pomocą firmowej aplikacji użytkownik może sterować zasłonami. Jest kompatybilna z Androidem oraz iOS umożliwia błyskawiczne zasuwanie i odsuwanie zasłon, a także pozwala ustalać harmonogram ich automatycznej pracy. Możemy więc ustawić by odsuwały się skoro świt i zasuwały po zmroku. Urządzenie współpracuje też z asystentami Alexą, Google Asisstant i Siri oraz IFTTT. Obsługuje też funkcję Touch and Go, dzięki której wystarczy je tylko pociągnąć, a same się rozsuną.

Curtain Rod 2

Wbudowana bateria wystarczy na 8 miesięcy działania, a czas ten można dodatkowo wydłużyć poprzez zastosowanie panelu słonecznego. Curtain Rod 2 kosztuje 99 dolarów.

Nie jest to bynajmniej jedyny produkt SwitchBot. Firma proponuje również kompaktową kamerę monitoringu SwitchBot Pan/ Tilt. Urządzenie ma 360 stopniowe pole widzenia i rejestruje obraz w jakości Full HD. Wyposażono je m.in., w wykrywanie ruchu oraz noktowizję, a także głosowe sterowanie funkcjami. Ma także dwukierunkowy interkom, a gdy wykryje intruza wysyła użytkownikowi powiadomienie.

Curtain Rod 2

Ciekawostką jest także tryb prywatności, który automatycznie przesłania obiekty, gdy użytkownik wróci do domu. Kamera dostępna jest w cenie 39,99 dolarów.

Źródło

You may also like...