LG przyjmuje zamówienia na pierwszy telewizor 8K

Koncern LG Electronics rozpoczął właśnie przyjmowanie przedsprzedażowych zamówień na swój pierwszy telewizor 8K. Jego oficjalną cenę ustalono na 42 tysiące dolarów.

Wygląda na to, że telewizory 4K długo nie zagoszczą w naszych domach i już niebawem zastąpią je odbiorniki oferujące rozdzielczość 8K. Firma LG Electronics rozpoczęła bowiem przyjmowanie zamówień na pierwszy telewizor 8K, którego już niebawem wprowadzi do sprzedaży.

Model zapowiedziany w sierpniu zeszłego roku, będzie dostępny w cenie 42 tys. dolarów. Jeśli jednak zdecydujemy się go zamówić w przedsprzedaży już teraz, wówczas możemy liczyć na 20 procentowy rabat. Zapłacimy więc za nieco 33,6 tys. dolarów. To nadal kwota porównywalna z ceną mieszkania w małym mieście, ale jeśli pieniądze nie grają roli, to będziemy mieli sprzęt o niezrównanej jakości obrazu.

Nowy odbiornik wykorzystuje drugą generację opracowanego przez inżynierów LG procesora Alpha 9. Nowy układ wykorzystujący technologię uczenia maszynowego oraz specjalnych baz danych, podnosi jakość obrazu i dźwięku do nieosiągalnego dotąd poziomu. Jego zadaniem jest optymalizacja obrazu poprzez rozpoznawanie jakości materiału źródłowego, by zapewnić jak najbardziej naturalne jego odwzorowanie. Dzięki zaawansowanym systemom, nawet jeśli oglądany film będzie miał niższą rozdzielczość, to odbiornik zadba o podniesienie jakości obrazu.

Zamówienia producent przyjmuje na razie tylko w Korei Południowej, gdyż to tam nowy telewizor 8K trafi początkowo do sprzedaży. Dopiero za jakiś czas będzie go można kupić również na innych rynkach. Znacznie więcej czasu minie natomiast, zanim materiały w jakości 8K staną się powszechnie dostępne.

telewizor 8K

Źródło: Lgnewsroom.com

You may also like...