Huawei pracuje nad inteligentną drogą dla autonomicznych aut

Inżynierowie Huawei pracują nad inteligentną infrastrukturą drogową dla autonomicznych aut. Rozwiązania sprawdzane są na 4 km odcinku testowym zlokalizowanym w mieście Wuxi.

W przyszłości nie będziemy już musieli sami prowadzić samochodu, gdyż obowiązek ten przejmą na siebie autonomiczne auta. Prototypy takich pojazdów przechodzą testy w wielu miejscach na świecie. Aby jednak mogły w pełni funkcjonować potrzebują wsparcia ze strony infrastruktury drogowej.

Nad taką właśnie inteligentną infrastrukturą pracują właśnie inżynierowie koncernu Huawei. W mieście Wuxi zlokalizowanym w prowincji Jiangsu powstał liczący 4 km odcinek testowy, na którym sprawdzane są różne koncepcje. Poruszają się po nim autonomiczne autobusy, które podczas jazdy wykorzystują informacje dostarczone przez znajdujący się wokół nich inteligentny system drogowy.

Krótko mówiąc, czujniki, kamery, radary i inne elementy wbudowane w drogę, sygnalizację świetlną, znaki drogowe i inne obszary pomagają pojazdowi poruszać się po drodze. Systemy przekazują informacje, dzięki czemu droga komunikuje się z autonomicznymi pojazdami.

Za budową wspomnianego ośrodka testowego stoi Huawei wraz ze swymi partnerami. Jest on częścią pierwszego krajowego projektu dla inteligentnych pojazdów. Jego celem jest uczynienie krajowych dróg bezpieczniejszymi, a także upłynnienie odbywającego się na nim ruchu.

Koncern zdobytą podczas testów wiedzę, wykorzysta do projektowania wyposażenia komunikacyjnego oraz oprogramowania dla inteligentnych rozwiązań. Dzięki tym technologiom samojeżdżące auta staną się w przyszłości jeszcze bardziej funkcjonalne.

Huawei

Źródło

You may also like...