Samsung i LG patentują smartfon z dwoma ekranami

Wygląda na to, że wkrótce czeka nas kolejna ewolucja smartfonów. LG oraz Samsung opatentowały bowiem smartfon z dwoma ekranami.

Smartfony są urządzeniami, które wciąż ewoluują zmieniając swój wygląd oraz funkcjonalność. Wkrótce może czekać nas kolejna ewolucja, która wzbogaci te urządzenia o dodatkowy wyświetlacz.

Samsung oraz LG opatentowały bowiem smartfon z dwoma ekranami. Szkice dołączone do dokumentów, zostały opublikowane przez USPTO, czyli amerykańskie biuro patentowe i przedstawiają bardzo interesujący projekt. Patent LG został złożony mniej więcej półtora roku przed patentem Samsunga, lecz oba zostały ujawnione tego samego dnia. Na dołączonych do nich szkicach prezentowane są urządzenia, posiadające dodatkowy wyświetlacz umieszczony na tylnym panelu obudowy.

W przypadku Samsunga drugi ekran zajmuje mniej więcej połowę plecków telefonu, natomiast u LG, zajmuje górną ćwiartkę. Wniosek patentowy nie ujawnia jednak jaki rodzaj wyświetlaczy producenci mieliby zastosować w tym sprzęcie, a także jaka byłaby ich funkcjonalność.

Pamiętajmy jednak, że smartfony z dwoma wyświetlaczami nie są nowością. Rosyjski YotaPhone, który doczekał się już trzeciej generacji, posiada z tyłu wyświetlacz w technologii E-Ink. Z kolei Meizu Pro 7 ma na pleckach 1,9″ ekran AMOLED, prezentujący m.in., powiadomienia oraz pozwalający wykonać selfie głównym aparatem. Nie jest to jednak rozwiązanie, które stało się popularność, więc nie wiadomo czy Samsung i LG zdecydują się wprowadzić je na rynek.

smartfon z dwoma ekranami

smartfon z dwoma ekranami

Źródło: Mobielkopen.net

You may also like...