Samsung może pozbawić ładowarek i słuchawek wszystkie smartfony

Samsung planuje zrezygnować z dokładania ładowarek i słuchawek do wszystkich smartfonów. Nowa polityka może dotyczyć modeli z każdego przedziału cenowego.

Wiemy już na pewno, że zaprezentowana w tym tygodniu rodzina Galaxy S21, która do sprzedaży wejdzie 29 stycznia, nie będzie sprzedawana z ładowarką w pudełku. Samsung zrezygnował z tego elementu wyposażenia swego sprzętu, pozostawiając jedynie przewód do ładowania. Firma argumentuje decyzję koniecznością zredukowania ilości elektrośmieci, które trafiają następnie na wysypiska, ale nie wszystkim to się podoba.

Niestety wygląda na to, że będziemy musieli przyzwyczaić się do nowego pomysłu, gdyż prawdopodobnie obejmie wszystkie smartfony tego producenta. Według najnowszych przecieków, koncern chce usunąć ładowarkę oraz słuchawki z pudełka każdego oferowanego modelu.

Takie zmiany sugeruje najnowszy FAQ opublikowany na stronie koreańskiego giganta. Oprócz serii pytań i odpowiedzi, znajduje się tam informacja o przyszłych planach koncernu dotyczących akcesoriów umieszczanych w pudełkach.

“Wierzymy, że stopniowe usuwanie wtyczek do ładowarek i słuchawek z opakowania naszego urządzenia może pomóc w rozwiązaniu problemów związanych ze zrównoważoną konsumpcją. Pomoże też w usunięciu presji, jaką konsumenci mogą odczuwać, otrzymując niepotrzebne akcesoria do ładowania wraz z nowymi telefonami.”

Nie jest to naturalnie oficjalne potwierdzenie takich zmian. Może jednak wskazywać na to, iż koncern ma taki plan i będzie dążył do jego stopniowego wprowadzenia.

Samsung

Źródło

You may also like...