Apple pozwane za naruszenie patentów łączności bezprzewodowej

Firma Neo Wireless pozwała Apple za naruszenie należących do niej patentów. Przedsiębiorstwo z Delaware oskarża koncern o bezprawne wykorzystanie technologii bezprzewodowej komunikacji.

Apple bardzo często toczy batalie patentowe i co jakiś czas jest oskarżane o naruszenie patentów należących do innych przedsiębiorstw. Takie sprawy kończą się różnymi wyrokami oraz wysokością odszkodowania. Ale faktem jest że jest ich całkiem sporo i prawnicy koncernu spędzają z tego powodu mnóstwo czasu na salach sądowych.

Wkrótce będą musieli ponownie się tam wybrać, gdyż firma Neo Wireless oskarża Apple o bezprawne wykorzystanie kilku jej patentów. Dotyczą technologii bezprzewodowej łączności, zaś koncern wykorzystał je m.in., w iPhone’ach oraz innych produktach.

Pozew dotyczy pięciu elementów intelektualnej własności należących do Neo Wireless z Delaware. Patenty obejmują bezprzewodową komunikację, w tym zakresy wykorzystywanych częstotliwości oraz inne technologie mobilnej sieci. Choć w pozwie ich nie wymieniono, sprawa dotyczy również smartwatcha Apple Watch oraz tabletu iPada, które również wykorzystują łączność bezprzewodową.

Neo Wireless domaga się od Apple nie tylko pokrycia strat finansowych związanych z naruszeniem patentów, ale też opłacenia kosztów obsługi prawnej oraz opłat licencyjnych. Pozew nie wymienia wysokości roszczeń, ale zważywszy na wykorzystanie spornych technologii w kilku produktach, na pewno nie będą niskie. Niewykluczone, że sądowa batalia będzie toczyła się o wielocyfrową kwotę.

Apple

Źródło

You may also like...