Galaxy S20 może zastąpić w Niemczech dowód osobisty

Samsung chce, by jego flagowy model Galaxy S20 zastąpił w Niemczech dowód osobisty. Firmie udało się przekonać rząd, by przyznał sprzętowi odpowiednie certyfikaty.

Smartfony już dawno przestały nam służyć tylko do komunikacji i obecnie wykonują wiele innych zadań. Skoro już używamy ich m.in., w zastępstwie kart płatniczych, to dlaczego nie miałyby również zastąpić dokumentu tożsamości? Tak właśnie uważa Samsung, któremu udało się przekonać do swego pomysłu niemiecki rząd.

Koreański koncern chce by model Galaxy S20 mógł w tym kraju zastąpić dowód tożsamości. Realizacja tego pomysłu jest już na całkiem zaawansowanym etapie, gdyż producentowi udało się zdobyć dla swego sprzętu niezbędne zezwolenia, aby mógł w określonych przypadkach zastąpić dokumenty. Oczywiście nie chodzi tu o całkowite zastąpienie dokumentu tożsamości, lecz jedynie umieszczenie go w pamięci telefonu. W ten sposób nie trzeba byłoby nosić ze sobą kawałka plastiku, gdyż wszystkie niezbędne dane znajdowałyby zawsze pod ręką.

Naturalnie pozostają jeszcze kwestie bezpieczeństwa, gdyż dowód tożsamości jest bardzo cenny dla przestępców. Jeśli wejdą w jego posiadanie mogą dokonać kradzieży tożsamości. A stąd już krótka droga do wyłudzenia kredytów, które musielibyśmy następnie spłacać.

Samsung pomyślał i o tym, dlatego smartfon posiada technologię eSE, będącą sprzętowym zabezpieczeniem chroniącym dane w oddzielnej i zaszyfrowanej przestrzeni. Jeżeli więc telefon wpadnie w niepowołane ręce lub zgubi się, klucze szyfrujące i czujniki wykryją oraz zablokują nieautoryzowaną próbę dostępu.

Obywatele Niemiec będą mogli korzystać z nowej technologii jeszcze w tym roku.

Galaxy S20

Źródło

You may also like...