Samsung zapowiada S Pen Pro dla Galaxy S21 Ultra

Wiemy już, że Galaxy S21 Ultra dostanie obsługę rysika. Producent przygotuje temu modelowi zupełnie nową jego wersję o nazwie S Pen Pro, która będzie nieco różniła się funkcjonalnością od znanego już akcesorium.

Podczas prezentacji najnowszych smartfonów z rodziny Galaxy S21 potwierdzono, że ich ekrany będzie można obsługiwać rysikiem. Dotychczas ten element wyposażenia był zarezerwowany dla serii Note, ale producent wreszcie zdecydował się udostępnić go także serii Galaxy S.

Początkowo nabywcy Galaxy S21 Ultra będą mogli korzystać z doskonale już znanego piórka S Pen. Ma ono jednak ograniczoną funkcjonalność w porównaniu do rysika z Galaxy Note 20, co nie wszystkim konsumentom może się spodobać. Producent zapowiedział więc jego nową wersję o nazwie S Pen Pro, która do sprzedaży trafi za kilka miesięcy.

Nowe akcesorium jest większe od standardowego rysika i przypomina z wyglądu czarną wersję Apple Pencil. Na poniższej fotografii możecie porównać jak bardzo różnią się od siebie obie wersje rysika.

Zmiany nie ograniczają się jednak tylko do rozmiaru akcesorium, ale będą dotyczyły również jego funkcjonalności. Jak już informowałem, standardowy S Pen nie ma Bluetooth, a więc nie obsługuje gestów wykonywanych w powietrzu. Nowy model będzie jednak posiadał takie wyposażenie, co znacznie rozszerzy jego funkcjonalność.

Samsung zapewnia, że nowy rysik pojawi się w sprzedaży za kilka miesięcy, ale na razie nie zdradza jego ceny. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że S Pen kosztuje 40 euro, to za model Pro trzeba będzie zapłacić odpowiednio więcej.

S Pen Pro

Źródło

You may also like...