Android 9 Pie uniemożliwi nagrywanie rozmów

System Android 9 Pie może nie być tak funkcjonalny, jak oczekujemy. Z najnowszych doniesień wynika, że nie pozwoli używać aplikacji do nagrywania połączeń telefonicznych.

Nagrywanie połączeń telefonicznych na smartfonach z Androidem, choć nieoficjalnie, możliwe jest od dawna i chętnie wykorzystywana przez użytkowników. Jest to bowiem niezwykle przydatna funkcja, szczególnie w przypadku rozmów z przedstawicielami różnych firm oraz telemarketerami. Mamy wówczas dowód, który w przypadku jakichś problemów pozwoli nam udowodnić nasze racje.

Niestety Google od pewnego czasu stara się nam tę funkcję odebrać. Już w Androidzie 6.0 Marshmallow firma usunęła oficjalne API umożliwiające działanie aplikacji nagrywających połączenia. Deweloperzy potrafili to jednak obejść i dalej mogli oferować użytkownikom taką opcję, choć już nieoficjalnie. Wygląda jednak na to, że w systemie Android 9 Pie, amerykański koncern całkowicie zamknął tę furtkę.

Tak twierdzą na XDA twórcy dwóch najpopularniejszych aplikacji do nagrywania połączeń, Według nich zmiany wprowadzone w nowej wersji systemu, uniemożliwiają ich działanie. Aby dalej z nich korzystać, użytkownik musi przeprowadzić roota, a nie każdy chce się na to decydować.

Android 9 Pie

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...