Android Auto otrzyma Dark Mode oraz wiele innych usprawnień

Google zabiera się za usprawnienie kolejnego ze swych systemów operacyjnych. Android Auto dostanie wkrótce Dark Mode, lepsze powiadomienia oraz kilka innych usprawnień.

Google ma w swym portfolio kilka systemów operacyjnych, przeznaczonych dla różnego rodzaju urządzeń. Smartfony korzystają więc z Androida, urządzenia noszone z Wear OS, sprzęt RTV z Android TV, zaś komputery z Chrome OS. Całkiem niedawno dołączył do nich również system Android Auto, przeznaczony dla samochodów.

Ta ostatnia platforma zapewnia pełną integrację naszego smartfona z samochodowym zestawem inforozrywki. Innymi słowy, nie musimy wyciągać telefonu by skorzystać z nawigacji, posłuchać muzyki, przeczytać otrzymane wiadomości i powiadomienia. Dostęp do tego wszystkiego mamy za pośrednictwem ekranu wbudowanego w deskę rozdzielczą.

Android Auto

Android Auto nie jest jednak platformą szczególnie wygodną w użytkowaniu, więc Google postanowiło nieco ją usprawnić. Amerykańska firma odświeżyła m.in., interfejs użytkownika, wzbogacając go o ciemny motyw zapewniający lepszą widoczność.

Nową kolorystykę zaprojektowano w taki sposób, aby podczas jazdy prezentowany obraz był dużo czytelniejszy. Zastosowana czcionka na ciemnym tle jest dużo łatwiejsza do przeczytania, zaś odpowiednio dobrane kolory ułatwiają korzystanie z kluczowych funkcji.

Android Auto

Nowa wersja systemu została dodatkowo lepiej dopasowana do panoramicznych wyświetlaczy i może jednorazowo prezentować więcej informacji. To oznacza większą wygodę korzystania z nawigacji lub odtwarzacz muzycznego, a także odbierania połączeń przychodzących. Dodatkowo zapewniono lepszą funkcjonalność platformy. Na przykład multimedia odtwarzają się obecnie od momentu, w którym przerwaliśmy słuchanie utworu. Standardowa aplikacja nawigacji ładuje się teraz automatycznie, wraz z listą sugerowanych lokacji.

Android Auto

Pojawił się także całkiem nowy pasek nawigacyjny, który nie tylko oferuje skróty do różnych aplikacji, ale też zapewnia łatwiejszy dostęp do funkcji. Natomiast nowe centrum powiadomień zapewnia nam dostęp do wszystkich połączeń, wiadomości oraz alertów.

Android Auto

Aktualizacja zapewniająca dostęp do najnowszej wersji systemu Android Auto, trafi do użytkowników pod koniec lata. Pełna prezentacja wszystkich zmian odbędzie się podczas konferencji Google I/O 2019.

Źródło: Blog.google

You may also like...