Android otrzyma oficjalny manager plików

System Android wzbogaci się niebawem o zupełnie nowy manager plików. Aplikacja nazywa się Files Go i przez chwilę pojawiła się w sklepie Google Play.

Na smartfony z Androidem dostępnych jest wiele różnych managerów plików, pozwalających zarządzać danymi zapisanymi w ich pamięci. Google pracuje jednak nad oficjalnym managerem, który nazywa się Files Go.

Aplikacja przez chwilę pojawiała się w sklepie Google Play, lecz szybko została stamtąd usunięta, zaś program oznaczono jako nie wydany. Może to oznaczać, że pojawiła się tam przez przypadek, gdyż miała trafić jedynie do użytkowników z programu wczesnego dostępu.

Jak widać na zrzucie ekranowym, aplikacja ma dość prosty interfejs, więc korzystanie z niej powinno być bardzo wygodne. Użytkownicy będą mogli przeglądać na ekranie telefonu zdjęcia, filmy, muzykę, dokumenty, a także usuwać zbędne pliki.

Prostota aplikacji spowodowana jest tym, iż przeznaczona jest ponoć na rynki rozwijające się. Używane tam smartfony mają zazwyczaj słabe specyfikacje i niewiele pamięci, więc bardziej rozbudowane narzędzie mogłoby nie działać na nich tak jak powinno. Stąd taka uproszczona funkcjonalność.

Nie wiadomo na razie kiedy Files Go zostanie udostępnione użytkownikom.

Android

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...