Użytkownicy Netflixa na celowniku oszustów

Eksperci ostrzegają przed oszustwem wymierzonym w abonentów Netflixa. Przestępcy próbują wyłudzić od nich hasło do serwisu oraz inne dane.

Przestępcy coraz bardziej panoszą się w internecie, próbując wyłudzić od użytkowników loginy i hasła do różnego rodzaju usług. Tym razem na ich celowniku znaleźli się abonenci platformy Netflix.

Najpopularniejsza platforma filmowa na rynku, ma już ponad 100 mln abonentów, więc są oni łakomym kąskiem dla cyberprzestepców. Z doniesień MailGuard wynika, że właśnie stali się celem poważanej kampanii phisingowej, mającej na celu wyłudzenie loginów i haseł do kont platformy.

Użytkownicy otrzymują bowiem spreparowane emaile, rozsyłane przez system personalizujący wiadomość. Dzięki temu na pierwszy rzut oka wyglądają całkiem legalnie, zawierają bowiem imię odbiorcy, co zwiększa ryzyko nabrania się. W liście znajduje się informacja o wyczerpaniu się subskrypcji i konieczności jej odnowienia. Jest tam również link, który rzekomo prowadzi do firmowej strony. W rzeczywistości przekierowuje użytkownika na fałszywą stronę, której zadaniem jest wyłudzenie hasła i loginu do usługi.

Co więcej, strona domaga się podania numeru karty kredytowej, numeru prawa jazdy, panieńskiego nazwiska matki, adresu domowego oraz kilku innych danych. Mogą one posłużyć przestępcom do kradzieży tożsamości lub innych działań, które przysporzą właścicielowi danych mnóstwa problemów.

Phising nie jest zjawiskiem nowym, ale metoda ta wciąż jest niezwykle skuteczna. Wiele osób nie potrafi bowiem rozpoznać fałszywej wiadomości, więc cyberprzestępcy chętnie z niej korzystają.

Netflixa

Źródło: Mailguard.com.au

You may also like...