Nowa wersja słuchawek AirPods już w maju

Według najnowszych przecieków, w maju Apple wprowadzi do sprzedaży nowy model słuchawek o nazwie AirPods X. Sprzęt uplasuje się pomiędzy standardowym modelem i znacznie droższą wersją Pro.

AirPods bez wątpienia zdominowało rynek bezprzewodowych słuchawek i wiele osób kupując nowy sprzęt, sięga właśnie po produkt Apple. Konkurencja jednak nie śpi, dlatego producent chcąc utrzymać swą pozycję, musi wciąż utrzymać atrakcyjność sprzętu na wysokim poziomie.

Całkiem niedawno na rynek trafiły więc słuchawki AirPods Pro, będące nieco lepiej wyposażoną wersją standardowego modelu. Ten sprzęt jest jednak dość drogi, a tymczasem rywale mają modele oferowane w bardziej atrakcyjnych cenach. Producent nie chce więc oddawać pola konkurencji i dlatego szykuje kolejny model, który będzie tańszy.

Doniesienia o na jego temat pojawiają się już od pewnego czasu, a funkcjonuje w nich pod dwiema różnymi nazwami. Jedną AirPods Pro Lite, natomiast drugą AirPods X. Według pierwotnych założeń, prezentacja słuchawek miała odbyć się na marcowym evencie, lecz pandemia pokrzyżowała plany koncernu. W tej chwili niewiele wiadomo na ich temat, nie licząc oczywiście przecieków. Według nich, słuchawki mają plasować się pomiędzy standardowym modelem, a wariantem Pro.

Wielu takie pozycjonowanie sprzętu może zaskoczyć, gdyż różnica w ich cenach wcale nie jest tak duża. Kluczowym pytaniem pozostaje też czym nowe słuchawki będą się różniły od pozostałych modeli. Według ostatnich doniesień producent planował wodoszczelną wersję słuchawek, więc może tym właśnie będzie nowy model.

Słuchawki nie będą jedynym produktem, którego prezentacje planuje Apple. Źródło twierdzi także, że firma pokaże odświeżoną wersję 13″ MacBooka Pro z nową klawiaturą.

AirPods X

Źródło

You may also like...