Crossplay w Call of Duty: Warzone daje przewagę cheaterom

Użytkownicy konsol nie są zadowoleni z możliwości wspólnej gry w Call of Duty: Warzone z posiadaczami pecetów. Cheaty dają im bowiem dużą przewagę nad konsolowcami.

Choć konsole i pecety posiada dużo osób, to liczba użytkowników danej gry często wcale nie jest duża. Sprawia to, że znalezienie przeciwników do zabawy w sieci niekiedy wcale nie jest łatwe. Producenci gier rozwiązują więc ten problem za pomocą tzw., crossplay, czyli możliwości wspólnej zabawy użytkowników różnych platform.

Teoretycznie zapewnia to sporo korzyści, ułatwiając znalezienie partnerów do zabawy. W rzeczywistości taki sposób ma jednak także wady, zapewniając przewagę użytkownikom pecetów. Najbardziej oczywistą przewagą jest sterowanie, które na pecetach zapewnia większą precyzję. Kolejnym problemem jest kwestia modyfikacji, w tym też nielegalnych. Na konsolach są niedostępne, tymczasem na pecetach stały się standardem.

To właśnie stało się problemem w grze Call of Duty: Warzone, w której niedawno udostępniono funkcję crossplay. Wielu konsolowców skarży się na forach, że pecetowcy w meczach międzyplatformowych wykorzystują przewagę zapewnianą im przez cheaty. Mnóstwo graczy jest mocno sfrustrowanych obecną sytuacją i nie pomagają nawet zapewnienia wydawcy o banowaniu cheaterów. Wielu z nich zwyczajnie wyłączyło więc funkcję crossplay, co spowodowało jeszcze większe trudności w dołączaniu do meczy.

Nowe Call of Duty nie jest jedyną grą, w której crossplay powoduje problemy. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku wydanej na Switcha gry Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy. Użytkownicy pecetów wchodzą do meczy konsolowców i wykorzystując cheaty psują zabawę.

Call of Duty: Warzone

Źródło

You may also like...