Pierwsze problemy z inteligentnym obuwiem Nike Adapt BB

Każdy kto wydał 350 dolarów na buty Nike Adapt BB, ma teraz problem. Użytkownicy skarżą się, że obuwie przestało współpracować z mobilną aplikacją, co uniemożliwia ich zasznurowanie.

Przez wiele lat po obejrzeniu jednej z części serii Powrót do Przyszłości zastanawialiśmy się, kiedy na rynku pojawią się buty, które automatycznie się zasznurują. Ten moment już nadszedł i takie obuwie jest dostępne w sprzedaży.

Jednym z tego typu produktów jest Nike Adapt BB, który pojawił się w sprzedaży kilka tygodni temu. Kosztujące 350 dolarów buty są naszpikowane nowoczesną technologią. Mają wbudowany moduł bezprzewodowej łączności oraz silnik, który pozwala użytkownikom smartfonów zdalnie je zasznurować.

Aplikacja dostępna na Androida oraz iOS, w teorii miała ułatwić korzystanie z obuwia. Niestety najnowsza aktualizacja udostępniona przez producenta, najwyraźniej była uszkodzona i popsuła buty. Ich właściciele skarżą się, że ani prawy ani lewy but nie komunikują się już ze smartfonem, więc nie mogą już używać aplikacji do ich automatycznego zasznurowania. Zasadniczo nie trzeba do tego używać aplikacji i nadal można to robić przyciskiem umieszczonym w samych butach. Niektórzy użytkownicy twierdzą jednak, że aktualizacja sprawiła, że silnik zaciskający sznurówki przestał działać. Buty stały się więc całkowicie bezużyteczne.

Nieoficjalnie mówi się, że problemem jest wczesna wersja oprogramowania, którą posiada część egzemplarzy Nike Adapt BB. Jest ono niedopracowane i może sprawiać problemy. Co gorsza producent na razie milczy, więc użytkownicy nie mają pojęcia co robić.

Nike Adapt BB

Źródło: Theverge.com

You may also like...