Xiaomi pracuje nad nowym smartfonem z Androidem One. Będzie nim Xiaomi Mi A3

Xiaomi pracuje nad kolejnym smartfonem z Androidem One. W oprogramowaniu Mi 8 oraz Mi Mix 3, znaleziono bowiem informacje na temat modelu Xiaomi Mi A3.

Każdy producent smartfonów doskonale wie, że utrzymanie zainteresowania klientów na odpowiednim poziomie, wymaga wypuszczania na rynek wciąż nowych modeli. Latem zeszłego roku, Xiaomi wprowadziło więc do sprzedaży modele Mi A2 oraz Mi A2 Lite, a teraz wygląda na to, że chiński producent pracuje już nad kolejną generacją tego modelu.

Informację o planach firmy odkryto bowiem w kodzie interfejsu modeli Mi 8 oraz Mi Mix 3, dostępnego w systemie Android Pie. Znalazło się tam odniesienie do roboczej nazwy orchid_sprout. Słowem “sprout” chińska marka oznacza wszystkie smartfony z programu Android One. Natomiast kwiatowe odniesienia wykorzystywano w poprzednich modelach tej rodziny. Mi A1 miał bowiem roboczą nazwę tissot_sprout. Mi A2 występował z kolei pod nazwą jasmine_sprout, natomiast Mi A2 Lite używał daisy_sprout. Nazwa sugeruje więc dość wyraźnie, że chodzi o nowy model z rodziny Mi A.

Jego specyfikacja techniczna oczywiście nie jest znana. Firmware wspomina jednak o chipie NFC, co oznacza możliwość używania smartfona do płacenia za zakupy. Jeśli okaże się to prawdą, byłby to wówczas pierwszy smartfon Xiaomi z programu Android One, posiadający NFC.

Żadnych konkretów dotyczących Xiaomi Mi A3 na razie jednak nie znamy i musimy poczekać na oficjalne potwierdzenie producenta.

Xiaomi Mi A3

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...