LG podwaja inteligencję swych telewizorów dodając obsługę drugiego asystenta

Tegoroczne modele telewizorów LG staną się jeszcze bardziej funkcjonalne. Producent zapowiedział bowiem wyposażenie ich w asystenta Amazon Alexa, zapewniającego znacznie więcej możliwości.

Telewizor sprzed kilkunastu lat był zwykłym odbiornikiem, przeznaczonym do oglądania filmów oraz programów telewizyjnych. Dzisiejszy sprzęt jest już prawdziwym kombajnem multimedialnym, oferującym wiele funkcji. Takie produkty zapewniają nie tylko dostęp do internetu, ale też niezliczonej ilości serwisów oferujących m.in., filmy i seriale. Coraz więcej urządzeń posiada też wbudowaną sztuczną inteligencję, która pozwala nie tylko kontrolować sprzęt, ale również inne urządzenia domowe.

Takie rozwiązania technologiczne posiadają również odbiorniki firmy LG. Koreański koncern od zeszłego roku oferuje w swym sprzęcie technologię ThinQ AI, która opiera się na Asystencie Google. W tym roku producent zamierza jednak iść znacznie dalej i podwoić inteligencję swego sprzętu, montując w nich drugiego asystenta Amazon Alexa.

To otworzy przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości, które nie ograniczają się tylko do samego telewizora. Asystent nie tylko poda nam aktualną prognozę pogody, ale też pozwoli zamówić pizzę, a to nie wszystko co oferuje. Właściciel nowego telewizora może również korzystać z funkcji Routines, a także kontrolować komendami głosowymi inny sprzęt domowy. Odpowiednia komenda pozwoli zgasić światło, zmienić temperaturę w pokoju, a także sprawdzić status inteligentnych zamków. Oczywiście nie można też zapomnieć o wygodnym dostępie do filmów i seriali z Amazon Prime Video.

Nowe telewizory zyskają nie tylko asystenta, ale też zaoferują lepszy obraz i dźwięk. Zapewni to druga generacja procesora alpha 9, która w inteligentny sposób dopasuje wideo i audio w zależności od źródła. Technologia uczenia maszynowego oraz SI, wraz z czujnikami natężenia światła pozwolą natomiast dopasować jasność obrazu do otoczenia.

Wszystkie te rozwiązania znajdziemy na pokładzie modeli Z9, W9, E9 oraz C9. Ich dokładne możliwości poznamy podczas targów CES 2019.

Amazon Alexa

Amazon Alexa

Amazon Alexa

Źródło: Lgnewsroom.com

You may also like...