Nowy router D-Link przyniesie do naszego domu internet 5G

Producenci osprzętu komunikacyjnego przygotowują się już do uruchomienia sieci 5G. D-Link zapowiedział właśnie nowy router, zapewniający dostęp do szybkiego internetu.

Nowy model nazywa się D-Link DWR-2010 5G NR i zaprojektowano go do współpracy z najnowszą generacją mobilnego internetu. Urządzenie zapewni dostęp do super szybkiej sieci w naszym domu lub biurze, umożliwiając korzystanie z szerokiej gamy usług, takich jak granie czy też streaming filmów w 4K.

Nowy produkt obsługuje także system VoLTE, a dodatkowo jest kompatybilne z firmowym systemem WiFi Mesh. To technologia, dzięki której sygnał dociera do każdego zakamarka naszego domu, eliminując powstawanie martwych punktów. To sprawia, że nie musimy chodzić z laptopem poszukując miejsc, w których sygnał jest najmocniejszy.

Producent deklaruje, że nowy router umożliwi pobieranie plików z prędkością co najmniej 3 Gbps, a więc kilkadziesiąt razy większą niż obecnie oferują łącza stałe. Naturalnie maksymalna prędkość będzie zależeć od lokalizacji, ale i tak ma być znacznie szybsza niż obecnie.

D-Link nie podaje na razie ile router będzie kosztował, ani też dokładnej daty premiery. Firma twierdzi jedynie, że sprzęt trafi do sklepów w drugiej połowie tego roku.

router

Źródło: Engadget.com

You may also like...