Z iOS 10 nie powrócimy do wcześniejszych wersji systemu

Apple właśnie zablokowało swym użytkownikom powrót do wcześniejszych wersji systemu, po zainstalowaniu iOS 10. Gdy to zrobimy nie ma już odwrotu, więc powinniśmy się dobrze nad tym zastanowić.

Apple chce, by użytkownicy jego sprzętu mieli zawsze najnowszą wersję systemu, oferującą im wiele usprawnień w porównaniu do wcześniejszych edycji. Nie jest to dobre podejście, gdyż często okazuje się, że nowsza wersja systemu działa na naszym sprzęcie gorzej niż poprzednia.Jest to szczególnie częste w przypadku starszych modeli iPhone’ów, które nie współpracują już tak dobrze z nowszymi wersjami iOS. Po ich zainstalowaniu pojawiają się często problemy związane z kompatybilnością, zaś jedyną możliwością ich pozbycia się, jest powrót do poprzedniej edycji.

Niestety, nie wiedzieć czemu, Apple coraz częściej to uniemożliwia. Firma właśnie zablokowała swym klientom możliwość cofnięcia się z iOS 10 do iOS 9.3.5. Wprawdzie panuje opinia, że iOS 10 działa znacznie lepiej na starszych urządzeniach, jednak odbieranie klientowi możliwości używania takiego systemu jaki sobie życzy, nie jest wobec niego uczciwe.

Szczególnie gdy pojawią się wspomniane problemy, gdyż wówczas pozostaje tylko kupno nowego smartfona.

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...